

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 470 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
Stock: 2178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22982
Ext.Price$0.22982
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22982 | $0.22982 |
| 10 | $0.20635 | $2.06350 |
| 50 | $0.18528 | $9.26400 |
| 100 | $0.16331 | $16.33100 |
| 500 | $0.14395 | $71.97500 |
| 1000 | $0.13259 | $132.59000 |
| 3000 | $0.12213 | $366.39000 |
| 5000 | $0.11250 | $562.50000 |
