

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22387
Ext.Price$0.22387
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22387 | $0.22387 |
| 10 | $0.19940 | $1.99400 |
| 50 | $0.17760 | $8.88000 |
| 100 | $0.15452 | $15.45200 |
| 500 | $0.13444 | $67.22000 |
| 1000 | $0.12494 | $124.94000 |
| 3000 | $0.11611 | $348.33000 |
| 5000 | $0.10790 | $539.50000 |
