PWR220T-35-4R70F
Mfr.Part #:
PWR220T-35-4R70F
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 4.7 Ω ±1 % 35 W Thick Film
ParameterValue
Power Rating35 W
RoHSCompliant
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient±100 ppm/℃
PackagingTube
Resistance4.7 Ω
Tolerance±1 %