PWR221T-30-4002F
Mfr.Part #:
PWR221T-30-4002F
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 40 kΩ ±1 % 30 W Thick Film
ParameterValue
Power Rating30 W
RoHSCompliant
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Number of Terminations2
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
PackagingTube
Resistance40 kΩ
Tolerance±1 %
Temperature Coefficient±100 ppm/℃