PWR221T-30-50R0J
Mfr.Part #:
PWR221T-30-50R0J
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 50 Ω ±5 % 30 W Thick Film
ParameterValue
Power Rating30 W
RoHSCompliant
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingTube
Resistance50 Ω
Tolerance±5 %
Temperature Coefficient±100 ppm/℃