PWR247T-100-1000F
Manufacturer:
Bourns
Mfr.Part #:
PWR247T-100-1000F
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 100 mΩ ±1 % 100 W Thick Film
ParameterValue
Power Rating100 W
RoHSCompliant
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient±100 ppm/℃
Composition(Kit Type)Thick Film
Number of Terminations2
FeaturesAutomotive AEC-Q200
PackagingTube
Resistance100 mΩ
Tolerance±1 %