RC-01U1504FT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
RC-01U1504FT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0201(0603 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.5 MΩ 1 % 50 mW 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.26 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1.5 MΩ
Power Rating50 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C