RC-01W1330FT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
RC-01W1330FT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0201(0603 Metric) SMD/SMT Thick Film 133 Ω ±1 % 50 mW ±200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.26 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance133 Ω
Power Rating50 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±200 ppm/°C