RC-02W1131FT
Mfr.Part #:
RC-02W1131FT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.13 kΩ ±1 % 62.5 mW ±200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1.13 kΩ
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±200 ppm/°C