RC-02W3000FT
Mfr.Part #:
RC-02W3000FT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 300 Ω 1 % 62.5 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Resistance300 Ω
Power Rating62.5 mW
Tolerance1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.4 mm