RC-02W392JT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
RC-02W392JT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.9 kΩ 5 % 62.5 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height - Seated (Max)0.25 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Tolerance5 %
Power Rating62.5 mW
Resistance3.9 kΩ