RC-12K4992FT
Mfr.Part #:
RC-12K4992FT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 49.9 kΩ 1 % 1 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance49.9 kΩ
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C