RC-12L3R6JT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
RC-12L3R6JT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.6 Ω 5 % 1 W 250 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.6 Ω
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient250 ppm/°C