

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 430 kΩ |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 254 µm |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 50 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3059
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.00565 | $0.05650 |
| 50 | $0.00534 | $0.26700 |
| 100 | $0.00504 | $0.50400 |
| 500 | $0.00475 | $2.37500 |
| 1000 | $0.00448 | $4.48000 |
| 3000 | $0.00423 | $12.69000 |
| 5000 | $0.00399 | $19.95000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
