

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 430 Ω |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 254 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 50 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 328
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.00752 | $0.07520 |
| 50 | $0.00605 | $0.30250 |
| 100 | $0.00487 | $0.48700 |
| 500 | $0.00392 | $1.96000 |
| 1000 | $0.00316 | $3.16000 |
| 3000 | $0.00266 | $7.98000 |
| 5000 | $0.00224 | $11.20000 |
| 10000 | $0.00188 | $18.80000 |
