

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 14187
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00693 | $0.06930 |
| 50 | $0.00658 | $0.32900 |
| 100 | $0.00624 | $0.62400 |
| 500 | $0.00564 | $2.82000 |
| 1000 | $0.00510 | $5.10000 |
| 3000 | $0.00461 | $13.83000 |
| 5000 | $0.00417 | $20.85000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
