

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.87 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4573
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01180
Ext.Price$0.01180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01180 | $0.01180 |
| 10 | $0.00590 | $0.05900 |
| 50 | $0.00454 | $0.22700 |
| 100 | $0.00349 | $0.34900 |
| 500 | $0.00308 | $1.54000 |
| 1000 | $0.00272 | $2.72000 |
| 3000 | $0.00235 | $7.05000 |
| 5000 | $0.00225 | $11.25000 |
| 10000 | $0.00216 | $21.60000 |
| 30000 | $0.00202 | $60.60000 |
| 50000 | $0.00188 | $94.00000 |
