

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 43 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02524
Ext.Price$0.02524
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02524 | $0.02524 |
| 10 | $0.01262 | $0.12620 |
| 50 | $0.00971 | $0.48550 |
| 100 | $0.00747 | $0.74700 |
| 500 | $0.00665 | $3.32500 |
| 1000 | $0.00592 | $5.92000 |
| 3000 | $0.00510 | $15.30000 |
| 5000 | $0.00485 | $24.25000 |
| 10000 | $0.00461 | $46.10000 |
| 30000 | $0.00438 | $131.40000 |
| 50000 | $0.00416 | $208.00000 |
| 100000 | $0.00396 | $396.00000 |
