

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 51.1 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02022
Ext.Price$0.02022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02022 | $0.02022 |
| 10 | $0.01011 | $0.10110 |
| 50 | $0.00778 | $0.38900 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00611 | $3.05500 |
| 1000 | $0.00566 | $5.66000 |
| 3000 | $0.00525 | $15.75000 |
| 5000 | $0.00487 | $24.35000 |
| 10000 | $0.00451 | $45.10000 |
| 30000 | $0.00412 | $123.60000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
