

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 7045
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01640
Ext.Price$0.01640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01640 | $0.01640 |
| 10 | $0.00820 | $0.08200 |
| 50 | $0.00631 | $0.31550 |
| 100 | $0.00485 | $0.48500 |
| 500 | $0.00434 | $2.17000 |
| 1000 | $0.00388 | $3.88000 |
| 3000 | $0.00333 | $9.99000 |
| 5000 | $0.00318 | $15.90000 |
| 10000 | $0.00304 | $30.40000 |
| 30000 | $0.00290 | $87.00000 |
| 50000 | $0.00277 | $138.50000 |
| 100000 | $0.00267 | $267.00000 |
