

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 178 Ω |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2589
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00316 | $0.03160 |
| 50 | $0.00297 | $0.14850 |
| 100 | $0.00280 | $0.28000 |
| 500 | $0.00264 | $1.32000 |
| 1000 | $0.00248 | $2.48000 |
| 3000 | $0.00199 | $5.97000 |
| 5000 | $0.00160 | $8.00000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
