

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.07 MΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 19406
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00436 | $0.04360 |
| 50 | $0.00405 | $0.20250 |
| 100 | $0.00376 | $0.37600 |
| 500 | $0.00303 | $1.51500 |
| 1000 | $0.00244 | $2.44000 |
| 3000 | $0.00197 | $5.91000 |
| 5000 | $0.00159 | $7.95000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
