

| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Features | Moisture Resistant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 400 µm |
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1 mm |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Weight | 0.652 mg |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 23.7 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Depth | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 508 µm |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Case/Package | 0402 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
Stock: 76076
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00228
Ext.Price$0.00228
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00228 | $0.00228 |
| 10 | $0.00114 | $0.01140 |
| 50 | $0.00088 | $0.04400 |
| 100 | $0.00068 | $0.06800 |
| 500 | $0.00063 | $0.31500 |
| 1000 | $0.00058 | $0.58000 |
| 3000 | $0.00049 | $1.47000 |
| 5000 | $0.00047 | $2.35000 |
| 10000 | $0.00045 | $4.50000 |
| 30000 | $0.00043 | $12.90000 |
| 50000 | $0.00040 | $20.00000 |
