

| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 63 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 400 µm |
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 3.3 Ω |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Depth | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 500 µm |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Case/Package | 0402 |
| REACH SVHC | Unknown |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
Stock: 16006
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00560
Ext.Price$0.00560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00560 | $0.00560 |
| 10 | $0.00280 | $0.02800 |
| 50 | $0.00215 | $0.10750 |
| 100 | $0.00165 | $0.16500 |
| 500 | $0.00144 | $0.72000 |
| 1000 | $0.00126 | $1.26000 |
| 3000 | $0.00108 | $3.24000 |
| 5000 | $0.00103 | $5.15000 |
| 10000 | $0.00098 | $9.80000 |
| 30000 | $0.00093 | $27.90000 |
| 50000 | $0.00089 | $44.50000 |
