

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 12 mΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 14671
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00693 | $0.06930 |
| 50 | $0.00658 | $0.32900 |
| 100 | $0.00624 | $0.62400 |
| 500 | $0.00624 | $3.12000 |
| 1000 | $0.00624 | $6.24000 |
| 3000 | $0.00624 | $18.72000 |
| 5000 | $0.00624 | $31.20000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
| 30000 | $0.00484 | $145.20000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
