

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 22 MΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 9573
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00624 | $0.06240 |
| 50 | $0.00594 | $0.29700 |
| 100 | $0.00565 | $0.56500 |
| 500 | $0.00565 | $2.82500 |
| 1000 | $0.00565 | $5.65000 |
| 3000 | $0.00565 | $16.95000 |
| 5000 | $0.00565 | $28.25000 |
| 10000 | $0.00565 | $56.50000 |
