

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Resistance | 430 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 2225
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00196
Ext.Price$0.00196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00196 | $0.00196 |
| 10 | $0.00098 | $0.00980 |
| 50 | $0.00075 | $0.03750 |
| 100 | $0.00058 | $0.05800 |
| 500 | $0.00048 | $0.24000 |
| 1000 | $0.00039 | $0.39000 |
| 3000 | $0.00035 | $1.05000 |
| 5000 | $0.00032 | $1.60000 |
| 10000 | $0.00029 | $2.90000 |
