

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 17.8 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
