

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 200 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2466
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00732 | $0.36600 |
| 100 | $0.00660 | $0.66000 |
| 500 | $0.00595 | $2.97500 |
| 1000 | $0.00536 | $5.36000 |
| 3000 | $0.00483 | $14.49000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
