

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 37.4 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02246
Ext.Price$0.02246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02246 | $0.02246 |
| 10 | $0.01123 | $0.11230 |
| 50 | $0.00864 | $0.43200 |
| 100 | $0.00772 | $0.77200 |
| 500 | $0.00689 | $3.44500 |
| 1000 | $0.00635 | $6.35000 |
| 3000 | $0.00585 | $17.55000 |
| 5000 | $0.00539 | $26.95000 |
| 10000 | $0.00513 | $51.30000 |
| 30000 | $0.00488 | $146.40000 |
| 50000 | $0.00465 | $232.50000 |
