

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 47 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1174
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02098
Ext.Price$0.02098
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02098 | $0.02098 |
| 10 | $0.01049 | $0.10490 |
| 50 | $0.00807 | $0.40350 |
| 100 | $0.00621 | $0.62100 |
| 500 | $0.00565 | $2.82500 |
| 1000 | $0.00514 | $5.14000 |
| 3000 | $0.00455 | $13.65000 |
| 5000 | $0.00402 | $20.10000 |
| 10000 | $0.00363 | $36.30000 |
| 30000 | $0.00350 | $105.00000 |
| 50000 | $0.00337 | $168.50000 |
| 100000 | $0.00317 | $317.00000 |
