

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 48.7 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01796
Ext.Price$0.01796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01796 | $0.01796 |
| 10 | $0.00898 | $0.08980 |
| 50 | $0.00691 | $0.34550 |
| 100 | $0.00613 | $0.61300 |
| 500 | $0.00543 | $2.71500 |
| 1000 | $0.00499 | $4.99000 |
| 3000 | $0.00458 | $13.74000 |
| 5000 | $0.00421 | $21.05000 |
| 10000 | $0.00398 | $39.80000 |
| 30000 | $0.00376 | $112.80000 |
| 50000 | $0.00356 | $178.00000 |
