

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 17.4 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Depth | 800 µm |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Working Voltage | 75 V |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00362
Ext.Price$0.00362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00362 | $0.00362 |
| 10 | $0.00181 | $0.01810 |
| 50 | $0.00139 | $0.06950 |
| 100 | $0.00107 | $0.10700 |
| 500 | $0.00091 | $0.45500 |
| 1000 | $0.00078 | $0.78000 |
| 3000 | $0.00073 | $2.19000 |
| 5000 | $0.00069 | $3.45000 |
| 10000 | $0.00059 | $5.90000 |
| 30000 | $0.00054 | $16.20000 |
| 50000 | $0.00050 | $25.00000 |
