RC0603FR-071M27L
Mfr.Part #:
RC0603FR-071M27L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.27 MΩ 1 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1.27 MΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C