RC0603FR-077M5L-S
Mfr.Part #:
RC0603FR-077M5L-S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 7.5 MΩ 1 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance7.5 MΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating100 mW