

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 0 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Tolerance | 5 % |
Stock: 76469
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00872 | $0.08720 |
| 50 | $0.00702 | $0.35100 |
| 100 | $0.00565 | $0.56500 |
| 500 | $0.00534 | $2.67000 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00399 | $11.97000 |
| 5000 | $0.00316 | $15.80000 |
| 10000 | $0.00248 | $24.80000 |
| 30000 | $0.00226 | $67.80000 |
| 50000 | $0.00206 | $103.00000 |
| 100000 | $0.00188 | $188.00000 |
