

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 753
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.01790 | $0.89500 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01440 | $7.20000 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.00977 | $29.31000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
