

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 17.8 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01324
Ext.Price$0.01324
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01324 | $0.01324 |
| 10 | $0.00662 | $0.06620 |
| 50 | $0.00509 | $0.25450 |
| 100 | $0.00450 | $0.45000 |
| 500 | $0.00398 | $1.99000 |
| 1000 | $0.00360 | $3.60000 |
| 3000 | $0.00325 | $9.75000 |
| 5000 | $0.00294 | $14.70000 |
| 10000 | $0.00274 | $27.40000 |
| 30000 | $0.00255 | $76.50000 |
| 50000 | $0.00238 | $119.00000 |
