

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 191 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01846
Ext.Price$0.01846
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01846 | $0.01846 |
| 10 | $0.00923 | $0.09230 |
| 50 | $0.00710 | $0.35500 |
| 100 | $0.00632 | $0.63200 |
| 500 | $0.00563 | $2.81500 |
| 1000 | $0.00511 | $5.11000 |
| 3000 | $0.00464 | $13.92000 |
| 5000 | $0.00421 | $21.05000 |
| 10000 | $0.00398 | $39.80000 |
| 30000 | $0.00376 | $112.80000 |
| 50000 | $0.00356 | $178.00000 |
