

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02001 | $0.20010 |
| 50 | $0.01695 | $0.84750 |
| 100 | $0.01436 | $1.43600 |
| 500 | $0.01339 | $6.69500 |
| 1000 | $0.01248 | $12.48000 |
| 3000 | $0.01007 | $30.21000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
