

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 301 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1885
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03320
Ext.Price$0.03320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03320 | $0.03320 |
| 10 | $0.01660 | $0.16600 |
| 50 | $0.01277 | $0.63850 |
| 100 | $0.01151 | $1.15100 |
| 500 | $0.01038 | $5.19000 |
| 1000 | $0.00965 | $9.65000 |
| 3000 | $0.00897 | $26.91000 |
| 5000 | $0.00833 | $41.65000 |
| 10000 | $0.00795 | $79.50000 |
| 30000 | $0.00758 | $227.40000 |
| 50000 | $0.00723 | $361.50000 |
