

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 43 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02970
Ext.Price$0.02970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02970 | $0.02970 |
| 10 | $0.01485 | $0.14850 |
| 50 | $0.01142 | $0.57100 |
| 100 | $0.01009 | $1.00900 |
| 500 | $0.00892 | $4.46000 |
| 1000 | $0.00806 | $8.06000 |
| 3000 | $0.00728 | $21.84000 |
| 5000 | $0.00657 | $32.85000 |
| 10000 | $0.00617 | $61.70000 |
| 30000 | $0.00580 | $174.00000 |
| 50000 | $0.00545 | $272.50000 |
