

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.87 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2256
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03868
Ext.Price$0.03868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03868 | $0.03868 |
| 10 | $0.01934 | $0.19340 |
| 50 | $0.01488 | $0.74400 |
| 100 | $0.01338 | $1.33800 |
| 500 | $0.01203 | $6.01500 |
| 1000 | $0.01108 | $11.08000 |
| 3000 | $0.01021 | $30.63000 |
| 5000 | $0.00941 | $47.05000 |
| 10000 | $0.00900 | $90.00000 |
| 30000 | $0.00860 | $258.00000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
