

| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Power Rating | 125 mW |
| Features | Moisture Resistant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Voltage Rating | 150 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 500 µm |
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Length | 2 mm |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Weight | 5.5 g |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 120 kΩ |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Depth | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 1.25 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 27872
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00754
Ext.Price$0.00754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00754 | $0.00754 |
| 10 | $0.00377 | $0.03770 |
| 50 | $0.00290 | $0.14500 |
| 100 | $0.00223 | $0.22300 |
| 500 | $0.00198 | $0.99000 |
| 1000 | $0.00175 | $1.75000 |
| 3000 | $0.00160 | $4.80000 |
| 5000 | $0.00147 | $7.35000 |
| 10000 | $0.00137 | $13.70000 |
| 30000 | $0.00133 | $39.90000 |
| 50000 | $0.00129 | $64.50000 |
