

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 1.78 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00262
Ext.Price$0.00262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00262 | $0.00262 |
| 10 | $0.00131 | $0.01310 |
| 50 | $0.00101 | $0.05050 |
| 100 | $0.00078 | $0.07800 |
| 500 | $0.00067 | $0.33500 |
| 1000 | $0.00058 | $0.58000 |
| 3000 | $0.00058 | $1.74000 |
| 5000 | $0.00059 | $2.95000 |
| 10000 | $0.00049 | $4.90000 |
| 30000 | $0.00049 | $14.70000 |
| 50000 | $0.00050 | $25.00000 |
| 100000 | $0.00040 | $40.00000 |
