

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 0805 |
| Resistance | 1.24 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Military Standard | Not |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 3346
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01000 | $0.10000 |
| 50 | $0.00970 | $0.48500 |
| 100 | $0.00940 | $0.94000 |
| 500 | $0.00906 | $4.53000 |
| 1000 | $0.00873 | $8.73000 |
| 3000 | $0.00842 | $25.26000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
| 10000 | $0.00504 | $50.40000 |
