

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 1.3 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 2843
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02688
Ext.Price$0.02688
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02688 | $0.02688 |
| 10 | $0.01344 | $0.13440 |
| 50 | $0.01034 | $0.51700 |
| 100 | $0.00795 | $0.79500 |
| 500 | $0.00719 | $3.59500 |
| 1000 | $0.00650 | $6.50000 |
| 3000 | $0.00597 | $17.91000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
| 10000 | $0.00500 | $50.00000 |
| 30000 | $0.00482 | $144.60000 |
| 50000 | $0.00465 | $232.50000 |
| 100000 | $0.00436 | $436.00000 |
