

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 28.7 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 12516
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00504 | $0.05040 |
| 50 | $0.00492 | $0.24600 |
| 100 | $0.00480 | $0.48000 |
| 500 | $0.00469 | $2.34500 |
| 1000 | $0.00458 | $4.58000 |
| 3000 | $0.00447 | $13.41000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
