

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.48 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00788
Ext.Price$0.00788
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00788 | $0.00788 |
| 10 | $0.00394 | $0.03940 |
| 50 | $0.00303 | $0.15150 |
| 100 | $0.00233 | $0.23300 |
| 500 | $0.00202 | $1.01000 |
| 1000 | $0.00175 | $1.75000 |
| 3000 | $0.00155 | $4.65000 |
| 5000 | $0.00137 | $6.85000 |
| 10000 | $0.00127 | $12.70000 |
| 30000 | $0.00118 | $35.40000 |
| 50000 | $0.00109 | $54.50000 |
