

| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 3.74 Ω |
| Features | Moisture Resistant |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 1.2446 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 1 % |
| Height | 500 µm |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 5639
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01000 | $0.10000 |
| 50 | $0.00970 | $0.48500 |
| 100 | $0.00940 | $0.94000 |
| 500 | $0.00905 | $4.52500 |
| 1000 | $0.00872 | $8.72000 |
| 3000 | $0.00738 | $22.14000 |
| 5000 | $0.00624 | $31.20000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
